4/1-es mérleggel zárták a hétvégét a fiúk

Megosztás:
Megjelent: 2019. május 20., hétfő
7. és 11. helyen végeztek a gyermek és serdülő bajnokságban!

Fiú gyermek és serdülő csapataink fárasztó, nehéz, de egyben sikeres helyosztó mérkőzéseken vannak túl.

Szombaton a gyermek fiú csapatunk a 7-9. helyért küzdött Kazincbarcikán. A kiírt mérkőzések csúszás miatt felcserélődtek, így csapatunk a RÖAK Kaposvár ellen játszotta az első mérkőzését, ahol az első szettben több hiba is akadt szegedi oldalon, ez sajnos megbosszulta magát, így az ellenfél húzta be az első játszmát. A második szettben Somosi Levente nyitásaival, ami összesen 19 darab volt, és a többiek pontos játékával egalizálták az állást. Innentől kezdve szép, egyenletes játék jellemezte a csapatunk munkáját. A cserejátékosok és a libero is hozta a tőle elvárhatót, illetve a mérkőzés alatt teljesítményével kiemelkedett Varga Medárd és a már említett Somosi Levente.
Vegyész RC Kazincbarcika elleni első szettben ott folytatták a mérkőzést a fiúk, ahol az előző meccset abbahagyták. A második szettben rövidzárlat volt a csapatunk játékában, amelyen még az időkérések és a cserék sem segítettek. A további két etapban viszont sikerült összekapniuk magukat a szegedi fiúknak és újra szép játékot produkáltak. Kiemelten jól játszott Varga Tamás és Pintér Barnabás, illetve a csereként beálló játékosok is jó teljesítményt mutattak. Az első szett szépséghibáját tekintve, megérdemelten győzött a csapat.
Ezzel a két győzelemmel csapatunk megnyerte a csoportját, így a 7. helyen végeztek a bajnokságban!

Tatár Mihály U15 Fiú OGYB 7-9. hely
Szegedi RSE - Vegyés RC Kazincbarcika 3:1 (25:16)(16:25)(25:19)(25:23)
RÖAK Kaposvár - Szegedi RSE 1:3 (25:22)(8:25)(10:25)(14:25)

Szegedi RSE: Varga Tamás, Czakó Lóránt, Somosi Levente, Baranyi Dávid, Varga Medárd, Janó Csongor, Vörös Szabolcs, Szunyogh Szabolcs, Feier Tibor, Pintér Barnabás

Nem volt megállás, vasárnap a fiúk már a serdülő bajnokságban küzdöttek tovább Nyíregyházán, a 10-12. helyért. Az első mérkőzésüket a GLP Nyíregyháza csapata ellen játszották, ahol az első szettben az elejétől kezdve folyamatos előnnyel vezettek Gera Bálinték, de a 18. pontnál volt egy kis megingás a pályán. Ezen egy jól időzített időkérés segített, csapatunk így hozta az első szettet. A második etapban végig szoros volt az eredmény a két csapat között, majd megismétlődött a rövidzárlat a 18. pontnál és ezzel az ellenfél 4 pontos előnyre tett szert. (24:21)-es nyíregyházi vezetésnél beindították a rakétákat Janó Csongorék és hatalmas küzdelemben sikerült fordítani, s ezzel hozták a szegediek a szettet. A mérkőzés zárása már nem hozott nagy izgalmakat számunkra, stabil játékkal egy-egy jó szervasorozattal sikerül megnyerni az etapot és a mérkőzést is.
Ezt követően a SZESE Győr csapata állt a mieink ellen fel a pályára. A kezdő csapat végig jól játszva, és hatalmas energiával a jóval nagyobb ütőerőt képviselő ellenfelet meglepve megnyerte a szettjét, melyet elsősorban a jó szerváknak és sáncnak köszönhettek! A második etapban folytatták a szegedi fiúk a jó játékot, majd a bejátszási pontatlanságok miatt megakadt a támadójátékuk, melyet az ellenfél kihasználva egyenlített. A harmadik szettben két egymást követő rossz széria miatt 8 pontos hátrányba kerültek Vörös Szabolcsék, melyet nagy küzdelemmel 1 pontra sikerült végül csökkenteni, de sajnos a végjátékot már nem bírták megnyerni. A negyedik játszma jól indult, ám a győriek nem hagyták magukat, fordítottítottak az álláson. Minden erejüket összeszedve egy végső hajrával még sikerült felzárkóznia Czakó Lórántéknak, de a meccset már nem sikerült megnyerni. Fizikailag és pszichésen is elfáradtak a fiúk. Ezzel az eredménnyel a 11. helyen végezett a Szegedi RSE, a fiú serdülő bajnokságban.

Buzek László U17 fiú OSB helyosztó 10-12. hely