Bravúros győzelemmel búcsúzott a női csapatunk

Megjelent: 2019. április 28., vasárnap
Egy kihívásokkal teli szezon boldog zárása volt szombaton.
Felnőtt női csapatunk 3:2-es szettarányú győzelemmel zárta az NBII-es Női Bajnokságot.

Óriási bizonyítási vággyal érkezett a csapat Kecskemétre, és ez meg is látszódott végig a Szegedi RSE játékán. Az első szettben végig vezettek Andó Violáék 3-4 ponttal, de néhány bizonytalanság visszahozta a Röpkét a játékba, és bár hosszúra nyúlt a szett, a hazaiak húzták be az első játszmát.
A második szett eleje szoros játékot hozott, de sikerült (6:5) után Kertai Júlia remek szervasorozatával nagyobb előnyre szert tenni, és ezt már nem is engedte ki a kezéből a csapat.
A következő szett álomszerűen sikerült. (5:4)-es szegedi vezetés után Hűse Zsófia állt a nyitó sarokba. Innentől kezdve minden összejött csapatunknak és (16:4)-re állva hagyták a szegedi lányok az ellenfelüket.
A negyedik szettben kiengedettek Nagy Mínáék, fejben nem tudták folytatni az előző szett magas kocentrációját, ezért végig csak szaladtak az eredmény után. A játékrész végén újra megtalálták a játékukat a lányok, ami a szett megnyerésére ugyan nem volt elég, de nagy segítség volt abban, hogy a döntő játszmában végig jól játszva, magabiztosan nyerje meg Tátrai Sándor csapata a mérkőzést!