Megosztás:
Megjelent: 2019. február 11., hétfő
Leány mini 2-es csapatunk pedig megszerezte az első győzelmét a szezonban!

Sikeres hétvégét zártak leány mini csapataink az OMB fordulóiban. Szombaton a 2-es csapat Budapest-Zuglóban, míg vasárnap az 1-es csapat a VASAS otthonában vívta csatáit.

Vasárnap a Szegedi RSE-1-es csapata VASAS otthonában játszotta az OMB 5. fordulóját. Ezúttal a csapat célja a dobogóra való feljutás volt.
A csoportmérkőzések során először a Delta csapatával találkoztak. Olykor sok hibával, de mégis legyőzték a lelkesen küzdő ellenfelüket. Sajnos a következő mérkőzésen, a VASAS ellen remélt bravúr elmaradt, de szettet így is sikerült rabolnia a lányoknak. Egy harmadik, könnyebb csoportmérkőzés után a rendező egyesület másik, szintén erős csapatával találták szembe magukat a szegedi lányok a döntőbe jutásért. Ismét sok hibával, önbizalom nélkül kezdték a mérkőzést, csak a végére sikerült méltó ellenféllé válnia a csapatnak, aminek eredményeként sajnos nem sikerült kivívni a döntőbe jutást. A harmadik helyért folyó csatát így a Nyíregyházával játszották le Duics Dóráék. A keresztjáték élményét nem felejtve álltak újra pályára, ahol változatos játékkal, stabil nyitásokkal és nyitásfogadásokkal zárták az első szettet. A kötelező sorcsere után óriási csatában a második szettet is nyerték, így bronzéremmel a nyakukban hagyták el a fővárost a szegedi lányok.
A csapat különdíjasa megérdemelten Nagy-Hegyesi Réka lett, aki szombaton még a Gyermek csapattal lépett pályára a Lila iskolában, vasárnap pedig vezéregyéniségként segítette a minis lányokat. Deák Angelina és Mihály Annamária pedig óriási küzdőszellemről tettek tanubizonyságot.

Szegedi RSE-1:
Gigacz Maja, Duics Dóra, Deák Angelina, Mihály Annamária, Herceg Viktória, Erdei-Strohner Enikő, Makai Emma, Nagy-Hegyesi Réka, Kasztner Zsófia, Kocsis Dorka, Héjja Daniella, Varga Szonja
Vezetőedző: Dávid Tibor
Másodedző: Váradi Zoltán

A Szegedi RSE 2-es csapata a Kaposvár Kék, Gödöllői RC, BVSC-Zugló ellen játszott a csoportban. A lányok a mérkőzés hetén Dávid Tibor, edzőnek fogadkoztak, hogy megszerzik a bajnokságban az első győzelmüket, ami így is lett.
A Kaposvár ellen nagyon jól kezdtek a lányok, Pádár Panna három nyitása pontot ért, Mészáros Petra sáncolta az ellenfelet és ezt követően Magos-Dóra Villő kettő jó nyitása következett. Ezzel a lányok a szett elején olyan előnyt szereztek, ami elegendő volt a sima győzelemhez. A második játszma hasonló forgatókönyv alapján zajlott és magabiztos játékkal ezt is a szegediek nyerték. A harmadik szett közepéig fej-fej mellett ment a két csapat. (16:16)-os állásnál ismét a nyitásoknak köszönhetően sikerült megszerezni egy nagyobb előnyt, amit Szentkereszty Stefánia higgadt szerváinak köszönhettek a szegediek. Ehhez társultak Kóti-Kiss Noémi pontjai és Pádár Panna nyitásai. A győztes pontot is nyitással szerezte a csapat, Horváth Dalmának köszönhetően.

Gödöllő ellen egy mérkőzés szünet után léptek újra pályára. Nehezebb mérkőzésre számítottak, de bíztak benne, hogy a szegedi vereség után sikerül visszavágni. Jól kezdtek a lányok, (5:1)-es szegedi vezetésnél viszont megtorpantak. A szett közepén már a Gödöllő vezetett 4 ponttal, mikor egy állásrendi hiba miatt a Gödöllőtől elvették a nyitás jogát, ami a legjobbkor jött a csapatunk számára. Sikerült Mészáros Petráéknak visszajönni a mérkőzésbe (23:23), viszont ezt követően nem sikerült már a bravúr. A második szettben ismét jól játszottak és magabiztos szegedi győzelem született. A harmadik játszmában nem tudott a csapat koncentrálni, így sima vereséget szenvedtek a lányaink.
A BVSC-Zugló ellen mindhárom játszmában az ellenfél került ki győztesnek, így az 5. helyért folytathatták a harcot. A Kaposvár Sárga csapata elleni első játszmában ellenfelünk nyert, a másodikban viszont sima szegedi győzelem alakult ki. A döntő játszmában fej-fej mellett haladtak a csapatok, sikerült szorossá tenni a végjátékot, de ezúttal a somogyi csapat szerezhette meg a győzelmet.