Bűvös 13-as jegyében zárultak a leány helyosztók

Megosztás:
Megjelent: 2019. május 20., hétfő
Gyermek és serdülő bajnokságban is a 13. helyen végeztek csapataink.

A leány gyermek bajnokság C-4 és C-5 csoportgyőzteseként a Szegedi RSE-1 és Szegedi RSE-2 is, illetve leány serdülő-1-es csapatunk is a 13. helyen zárta a helyosztókat!

A szezon utolsó U15-ös csoportkörét a Szegedi RSE-1-es csapatunk Dabroncon játszotta. Az előző két torna eredménye alapján – valamennyi meccsüket megnyerte csapatunk – győzelmi kényszer nélkül játszhattak Kiss Annáék, valamint a kevesebb játéklehetőséget kapó játékosok kerültek előtérbe.
A VASAS U15 B csapata ellen kezdték meg a napot a lányok. Az első szettben ellenállhatatlan játékkal valósággal lehengerelték ellenfelüket a mieink. Jó nyitásokkal sikerült kiismerhetővé tenni a fővárosiak támadásait, és a kivédekezett labdákat szebbnél szebb akciókkal fejezték be a lányok. A második és harmadik szettben szerephez jutottak az eddig kevesebb játéklehetőséget kapó csapattagok is. A VASAS egyre jobban belelendült a játékba, ugyanakkor a szegediek egyre többet hibáztak, s bár hiába küzdöttek, az ellenfél megérdemelten nyerte meg a két szettet. A negyedik etapban magabiztos kezdést követően ki-ki játék alakult ki, sajnos elég volt egy-két megingás ahhoz, hogy lelkes ellenfelünk maga felé billentse a mérleg nyelvét, és összességében megérdemelten megnyerje a találkozót.
Ezt követően a Sümeg-Dabronc csapata került lányaink elé a pályára. A mérkőzés első három szettje szinte ugyanazzal a koreográfiával zajlott, mint az előző derbi. Az első szett megnyerése után ellenfelünk percei következtek. Fordulatot a 4. szett hozott, mivel Hulmann Zsolt csapata szeretett volna győzelemmel elbúcsúzni az U15-ös bajnokságtól. A lányok arcán látszódó elszántság s továbbiakban a játék képében is megmutatkozott. A játék minden elemében ellenfelük fölé nőttek, nyitásaik és támadásaiknak ellenszerét nem találták a sümegi lányok. Ezzel csapatunk a 13. helyet szerezte meg a bajnokságban.

Dr. Kotsis Attiláné leány OGYB I. osztály C-4 csoport helyosztó, 3. forduló
Szegedi RSE-1 – VASAS U15 B 1:3 (25:12)(13:25)(12:25)(23:25)
Sümeg-Dabronc – Szegedi RSE-1 2:3 (21:25)(26:24)(25:18)(15:25)(11:15)

Szegedi RSE-1: Kiss Boglárka, Kiss Anna, Bálint Viktória, Rácz Lilla, Szalay Kata, Szatmári Júlia, Sztanó Dorka, Nyers Noémi, Nagy Léna, Szabó Katie
Vezetőedző: Hulmann Zsolt

A szezon utolsó U17-es fordulóját Jászberényben játszotta Hulmann Zsolt csapata. Helyzetüket nehezítette, hogy az alakulat gerincét – 8 játékos – az az U15-ös csapat alkotta, akik az előző nap gyermek fordulón vettek részt Dabroncon és reggel 6 órai indulás után, 9 szettet lejátszva este 10 órakor értek haza.  Az MVSC-MVSI, azaz a Miskolc elleni első szettben még Csipkerózsika, vagy inkább dabronci álmát aludta a csapat. A miskolci lányok dinamikus játéka alaposan meglepte a csapatot. Csak keresték a helyüket a pályán, és mire megtalálták, a bírók már le is fújták a szettet. Ez alapos hidegzuhany volt számukra. A második szettben már kezdték megmutatni Pető Rékáék, hogy valójában mire is képesek. Egyre több szép labdamenetet tudtak megnyerni, de sajnos ellenfelük kezdeti lendületét, a be-becsúszó buta hibák miatt nem sikerült megtörniük. A harmadik szettben végre teljesen megérkeztek a mérkőzésbe a szegediek. Végig koncentrálva, a döntő pillanatokban jó megoldást választva sikerült megnyerniük a szettet, amely a mérkőzés végső kimenetele szempontjából döntő volt. Nem csak a szettet sikerült megnyerniük, hanem a miskolci lányok hitét is sikerült elvenniük! A negyedik és ötödik szettben végül bebizonyosodott, hogy a szegedi a jobb csapat. A játék minden elemében ellenfelük fölé nőttek Kiss Boglárkáék.
A lányokban még élénken élt az U15-ös bajnokság, ahol pont a hétvégi ellenfelük, a Jászberényi RK gyermek csapata ellen nem sikerült kivívni a 12-be jutást. A mérkőzés első szettjében még kicsit visszafogottan játszottak a mieink, egy-egy jászberényi pont esetén kiestek a ritmusból, és nehezebben sikerült újból elkapni a fonalat. A szett végjátékában azonban már minden a helyén volt, és sikerült megnyerniük a meccs végső kimenetelét döntően befolyásoló szettet. A második és harmadik szett már felszabadult játékot hozott, Bálint Viktória jól mozgatta a csapatot, Nyers Noémi és Szatmári Júlia centertámadásainak nem volt ellenszere az ellenfélnek. A jó teljesítményeknek köszönhetően a vártnál simább sikert könyvelhettek el a szegedi lányok.
A Szolnoki Sportiskola elleni mérkőzés rögtön a jászberényi találkozó után kezdődött, így az első szettben a pihentebb szolnokiak akarata érvényesült. Sajnos nem tudták felvenni a meccs ritmusát a mieink, a fáradtság számlájára írható, sok ki nem kényszerített hibát vétettek a lányok, amely következtében elúszott a szett. Második és harmadik szettben változott a játék képe. A szolnoki lányokon is kiütközött a fáradtság, míg a mieink egy csodás átalakulás következtében aktívan mozogtak a pályán. Parádés mentések, szemet gyönyörködtető támadások jellemezték a szegediek játékát, aminek nem is maradt el a jutalma. A negyedik etap szegedi szempontból egy értékelhetetlen szett volt. Mindent elmond, hogy ellenfelük 22 pontjára a Szegedi RSE-1 csak 8-cal tudott válaszolni. Így hát következett a mindent eldöntő 5. szett. Az elvesztett negyedik etap után ismét megérkeztek a mieink a játékba. A döntő szettben végig vezetve, nagyszerű csapatmunkával sikerült megszerezniük a győzelmet, a csoportelsőséget és egyben a bajnokság 13. helyét!

Szalayné Sebők Éva U17 OSB I. osztály, helyosztó 13-16. hely
MVSC-MVSI - Szegedi RSE-1 2:3 (25:9)(25:23)(24:26)(11:25)(10:15)
Jászberényi RK – Szegedi RSE-1 0:3 (21:25)(19:25)(15:25)
Szegedi RSE-1 – Szolnoki Sportiskola-1 3:2 (22:25)(25:18)(25:17)(16:25)(15:12)

Szegedi RSE-1: Kiss Boglárka, Kiss Anna, Bálint Viktória, Rácz Lilla, Szalay Kata, Kiss Zsófia, Szatmári Júlia, Mészáros Dorka, Németh Zsófia, Pető Réka, Nyers Noémi, Nagy Léna, Magyar Leila

A leány Gyermek-2-es csapatunk eddigi két OGYB fordulót hibátlan teljesítménnyel, 4 mérkőzésből 4 győzelemmel abszolválták, így biztató folytatásra lehetett tőlük számítani. Az UTE B csapata ellen kezdték meg a tornát Mányai Majáék. A lányokon érződött a korai indulás, lassan lendültek bele a játékba, az első szettben (12:12)-ig fej-fej mellett haladt a két együttes, majd Simon Lili állt a nyitóhelyre és a jó nyitásoknak, valamint a kivédekezett támadásoknak köszönhetően a szegedi lányok elhúztak, így megnyugtató különbséggel megnyerték a nyitó szettet. A jó kezdet túlságosan megnyugtatta a lányokat, alig kezdődött el az etap, máris (6:0)-s UTE vezetést mutatott az eredményjelző. Használt az időkérés, (14:9)-re újra a szegedi alakulat vette át a vezetést, innen pedig már nem volt megállás. A harmadik szettben végre már az első ponttól kezdve figyelmesen és pontosan játszottak Strezeneczki Gyula lányai, (22:1) is állt az eredményjelzőn.
Rövid szünetet követően az MVSI-1-es csapata következett, ahol az volt az igazi tét, hogy meg tudják-e őrizni lányaink az eddigi hibátlan teljesítményüket! Kiss Nóráék ennek megfelelően komoly erőbedobással kezdték a mérkőzést, szép labdamenetek alakultak ki, mindkét csapat lelkesen játszott, viszont mindig a mieink tudtak valami újat mutatni és nagy küzdelemben (25:19)-re nyerték a nyitó szettet. A második játékrészben is a küzdelem dominált, egymás mellett haladt pontokban a két csapat, innen viszont újra sikerült saját szervából pontokat csinálnia csapatunknak, egy-egy ponttal mindig nőtt a különbség a javunkra. (15:11)-nél cserére kényszerült vezetőedzőnk, az addig jól játszó Paksi Kitti orra elkezdett vérezni, helyére Barna Sára érkezett center posztra. A lányok hozzáállását jól példázza, hogy a kényszerű helyzetben nem roppantak meg, mindenki hozzátett a játékhoz és (25:16)-ra nyertük a második játékrészt. A harmadik szettben át kellett szervezni a csapatot, Paksi Kitti még nem tudta vállalni a játékot, így Nagy-Hegyesi Réka lett a center. A miskolci csapat rendkívül lelkesen játszott, nem ismertek elveszett labdát, a szett elejétől mindig ők tudtak egy-két pontos előnyt szerezni, a mieinknek pedig, bár többször sikerült egyenlíteniük, nem sikerült a fordítás. A negyedik játékrészben Paksi Kitti újra vállalni tudta a játékot, ez új lendületet adott a csapatnak. Tetszetős támadásokat építettek, jól mezőnyöztek, hatékonyan szerváltak a lányok. A továbbra is rendkívül lelkesen játszó miskolciaknak már nem volt ellenszere ellenünk, (25:15)-re nyerte csapatunk a szettet és a mérkőzést! Ezzel csapatunk szintén a 13. helyen végzett a leány gyermek bajnokságban!