Éremeső a hétvégi mini fordulókon

Megosztás:
Megjelent: 2019. április 8., hétfő
Egy ezüst- és egy bronzérem tulajdonosai lettek a szegedi lányok.

A Szegedi RSE-1-es csapata második helyen, míg a Szegedi RSE-2-es csapatunk parádés teljesítménnyel a harmadik helyen zárta az OMB 8. fordulóját.

A Szegedi RSE-2-es csapata egy hosszú utazás után, a torna legerősebb ellenfele ellen lépett pályára kezdésként. A miskolci csapat magabiztos játékkal könnyedén nyerte meg az első két játszmát. Az utolsó, harmadik szettben tét nélkül játszottak a csapatok, ahol egy szoros eredmény mellett, a szegedi lányok nagy küzdelemben (28:26) arányban nyerték meg a szettet. Következő mérkőzésen a Budaörs ellen Nagy-Hegyesi Lucáék összeszedettebb játékot mutattak, így nem forgott veszélyben a győzelem. Ezt követte a KRA Piros csapata elleni összecsapás, ellenfelünk szintén nem tudta meglepni a mieinket, így ez a mérkőzés is 3:0-ás szettarányú szegedi győzelmet hozott. Az utolsó mérkőzésen, a KESI ellen dőlt el az ezüstérem sorsa. Jól kezdtek Magos-Dóra Villőék, de a szett közepén, (13:10)-nél beragadtak a lányok és a KESI (12:19)-re fordított és megnyerte a játszmát. A második szettben (5:5)-ig tudták a lányaink tartani a lépést a Kecskemét csapatával, viszont a hírös városiak rákapcsoltak, ezt követően pedig már csak futottunk az eredmény után. A második szett elvesztésével el is dőlt, a Szegedi RSE-2-es csapata bronzérmes lett.

Őryné Mérő Nóra OMB I. osztály 8. forduló, Miskolc
Szegedi RSE-2 - MVSI "A"
1:2 (13:25)(19:25)(28:26)
Budaörsi DSE - Szegedi RSE-2 0:3 (17:25)(15:25)(26:28)
Szegedi RSE-2 - KRA Piros 3:0 (25:10)(25:12)(25:22)
KESI "C" - Szegedi RSE-2 3:0 (25:17)(25:20)(27:25)

Szegedi RSE-2: Kalmár Léda, Magos-Dóra Villő, Mészáros Petra, Szentkereszty Stefánia, Nagy-Hegyesi Luca, Kóti-Kiss Noémi, Horváth Dalma, Meleg Blanka, Gazdik Lilla, Eszik Sára, Borics Panka, Polgár Lili, Pádár Panna

A Szegedi RSE-1-es csapat vasárnap Gödöllőre utazott, ahol a szezon eddigi eredményei alapján tornagyőzelemre is esélyesek voltak. Jól kezdték a szegedi lányok a tornát, a csoportmérkőzéseket magabiztosan nyerték. A keresztjátékban a Szombathely csapata ellen fej-fej mellett haladtak a csapatok, de (17:17) után Nagy-Hegyesi Réka támadásaival sikerült ellépnünk, így (25:20)-as arányban zártuk a szettet. A második etapban végig a tisza-parti lányok vezettek, így a győzelem sem maradhatott el. A döntőben ismét a Nyíregyháza “A” csapatával kerültünk össze. Dávid Tibor megcserélte a két sorát, így egy-egy nyert szettel kezdtek a csapatok. A döntő szettben a Nyíregyháza kezdett jobban, de csak (12:12)-ig. Ezt követően csak 1-1 pont különbség volt egészen (22:20)-as állásig, mikor is szegedi vezetés mellett a csapat leblokkolt és már nem tudott a mérkőzés alatt pontot szerezni. Ezzel a második helyen végeztek Makai Emmáék.