Jöttünk, láttunk, győztünk!

Megosztás:
Megjelent: 2019. február 10., vasárnap
Elhozta a három pontot a felnőtt férfi csapatunk Budapestről.

A Szegedi RSE csapata folytatja a veretlen szériáját, behúzta az ötödik győzelmét is 2019-ben az NBII Férfi Bajnokság Közép csoportjában.

Vasárnap a BME Sportközpontban vívták utolsó mérkőzésüket az alapszakaszban Fülöp Norberték. A délelőtti kezdés sem zavarta meg őket, nagy elánnal vágtak neki a párharcnak. Az első szettben koncentrált játékot mutatott a vendég csapat, és a tegnapi női meccshez hasonlóan 11 pontot engedélyezett az első szettben a Szegedi RSE. Ezt követően feljavult a MAFC-BME is, de a szett közepétől fokozatosan újra elléptek Sarnyai Ákosék, így nem lett nagyon szoros a végjáték. A harmadik szettben ismét új felállással kezdett a Szeged, de a játékukat ez sem zavarta meg, Csányi Dániel vezetésével sorra gyártották a pontokat, és a cserék is ponterős játékkal szálltak be a mérkőzésbe. Ennek eredményeként a jó hangulatú összecsapást végül a stabilan játszó Szegedi RSE nyerte meg 3:0 arányban.
Férfi csapatunk ezzel a sikerrel a 2. helyen zárta az alapszakaszt, és a felnőtt csapatok versenyében az élről várhatják a rájátszást. A 16 mérkőzésből csupán két vereséget szenvedtünk. Győzelmeink között ott szerepel a listavezető, DSE Röplabda Akadémia U21 elleni hazai mérkőzés is, mikor is 3:2-es szettarányú, szoros párharcban múltuk felül ellenfelünket.