Küzdelmes meccsen fájó vereség a DEAC-tól

Megosztás:
Megjelent: 2019. március 8., péntek
Ötszettes vereség a női NBII-ben.

Hullámvölggyel, de bizakodó játékkal szenvedett vereséget a Szegedi RSE felnőtt női csapata, az NBII Női bajnokság rájátszásában.

Az első szett nagyon kiegyenlített játékot hozott, és a végjátékig szinte felváltva estek a pontok. Ekkor Nagy Mína taktikus szerváival előnybe került a Szegedi RSE, és megnyerték a játszmát. A második játékrész Fürdök Lilla ászaival indult, de (0:8)-ról is lassan felzárkózott a debreceni csapat, és (18:18) után fordítani is tudott, egyenlítve ezzel. A harmadik etapot a vendég csapat kezdte jobban, és végig stabil játékkal kihasználták a pár hibát vető szegediek pontatlanságait. A negyedik játékrészben ismét bekezdtek Fürdök Nóráék, és hiba nélküli játékban, igazi örömjátékkal múlták felül ellenfelüket, így jöhetett a döntő játszma. Ekkor ismét fordult a játék képe, a hazaiak talán túlságosan is akarták a győzelmet, és ismét a DEAC került előnybe. Nem adta fel a Szeged sem, és nagyot küzdve (11:9)-re zárkóztak, de a végét a rutinosabb csapat bírta jobban, így a Debrecen örülhetett a győzelemnek.