Megosztás:
Megjelent: 2019. június 3., hétfő
Leány ifjúsági csapatunk a 16. helyen zárt az OIB-on!

Hivatalosan is lezárult a Szegedi RSE 2018/2019-es röplabda szezonja a hétvégén.

Vasárnap került megrendezésre a Leány Országos Serdülő Bajnokság II. osztály döntője, ahol az első mérkőzést a Szegedi RSEVASAS Óbuda U17 csapata ellen játszotta.
Jól kezdtek a lányok, hatásos szervákat követően (4:0)-nál az ellenfél már időt is kért. Használt a szünet a fővárosiaknak, csapatunk pedig egy kicsit megnyugodott, (12:8)-nál pedig már Strezeneczki Gyulának kellett időt kérnie. Szerencsére a fejmosás jót tett, felébredtek a lányok és lelkes játékkal először utólérték ellenfelüket, majd átvették a vezetést, amit már nem engedtek ki a kezükből és (25:20) arányban hozták az első szettet.
A második játszmát ismét jól kezdték a szegediek, elhúztak (5:0)-ra, az ellenfél időkérése sem tudta most megzavarni őket. (16:12)-es vezetésnél újabb időkérés következett, ami után nagyot fordult a játék képe, a VASAS játékosai óriási lelkesedéssel küzdöttek, először egyenlítettek, majd (19:16)-ra már ők vezettek. Természetesen újabb időkérés következett. Használt a szünet, stabilizálták a mieink a játékukat, elkezdték a felzárkózást, (21:20)-as VASAS vezetésnél újabb időkérés következett. A szegedi lányok az útravalóul kapott utasításokat remekül hajtották végre, már csak egy további pontot engedélyeztek a budapestieknek, így (25:22)-re nyerték a második felvonást. A harmadik játékrészben az ellenfél minden energiáját mozgósította, nagy csata alakult ki. A budapesti lányok diktálták a tempót, szinte végig vezettek egy-két ponttal. Így érkeztek el a szett hajrájához. (22:19)-re még az ellenfél vezetett, a második időkérésünket követően viszont már mi vezettünk (23:21)-re! Újabb időkérést követően újra egyenlített a VASAS, (23:23). Nagy izgalmak közepette, a negyedik játszmalabdát sikerült végre kihasználnia Strezeneczki Gyula csapatának, így a mérkőzést (3:0)-ás szettarányban a Szegedi RSE nyerte meg!
Rövid pihenőt követően a Debrecen gárdája ellen, a DSZC-Eötvös DSE ellen játszottak a lányok az aranyéremért. Felváltva szerezték pontjaikat a csapatok, (11:11) után azonban a debreceni lányok kicsit koncentráltabban kezdtek játszani, néhány pontos előnyt sikerült kiépíteniük, amit a szett végéig meg is tartottak (25:18). A térfélcserét követően a szegedi lányok vették át a kezdeményezést, néhány pontos előnyt szerezve a debreceniek nem hagyták magukat, (17:17)-nél egalizálták az állást. A mieink nem illetődtek meg, sikerült két pontos előnyt szerezni, amit a végéig meg is őriztek, (25:23)-ra nyerték a szettet és egyenlítettek, mindezt úgy, hogy az etapot kényszerű cserével kellett megkezdeniük és lejátszaniuk, ugyanis Mányai Maja rosszul lett, nem tudta vállalni a további játékot. A harmadik szettben végig ellenfelünk irányította a játékot, a szegediek mindent megtettek, de sajnos nem sikerült utólérniük ellenfelüket, akik meggyőző játékkal (25:20)-as arányban nyerték a harmadik szettet. A negyedik és egyben utolsó etapot mi kezdtük jobban, a lányok mindent beleadtak. A Eötvös DSE lányai azonban nem adták fel, szívósan küzdöttek, a szett felénél utólérték a csapatot. Ekkor már látszott a lányokon a fáradtság, bár nagyot küzdöttek, emiatt a játékuk pontatlanná vált, amit az ellenfél kihasznált és nagy küzdelemben (25:23)-ra megnyerték a negyedik szettet, a mérkőzést és egyben a II. osztályt is.

Szalayné Sebők Éva U17 női OSB II. osztály 1-3. hely
Szegedi RSE-2 - VASAS Óbuda U17 3:0 (25:20)(25:22)(27:25)
DSZC-EÖTVÖS DSE - Szegedi RSE-2 3:1 (25:18)(23:25)(25:20)(25:23)
VASAS Óbuda U17 - DSZC-EÖTVÖS DSE 0:3 (10:25)(17:25)(23:25)

Szegedi RSE-2: Sojnóczky Sára, Paksi Kitti, Simon Lili, Pap Kata, Mányai Maja, Kenesey Blanka, Vincze Dorka, Kiss Nóra, Barna Sára, Verebes Dorina, Baksa Panna, Békési Dóra
Vezetőedző: Strezeneczki Gyula

Az ifjúsági csapatunk lányai igazi év végi hangulatban készültek az utolsó fordulóra. A csapat nem tudott teljes létszámban elutazni, mert az egyik középiskola ezen a hétvégén ment osztálykirándulásra, és ez a csapat legnagyobb részét érintette. Sajnos akadt olyan játékos is, aki a forduló előtti napon délután mondta le az utazást, így Tátrai Sándor vezetőedző kérésére a leány serdülő 1-es csapat két játékosa Kiss Anna és Szatmári Júlia csatlakozott segítségül. Több játékosnak is más poszton kellett játszania a hétvégén, mint ahol szokott, és volt, akinek végig csere és pihenes nélkül kellett végigjátszania a napot. Ennek tudatában mindenki nehéz és hosszú napra készült. Ezt a lányok nagyon jól kezelték, a fáradtság és az új helyzetek ellenére is órásit játszottak vasárnap.
Első mérkőzésükön a MCM Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia ellen szorosan elveszített két játszma után fordítottak a szegedi lányok és drámai csatában, két órás mérkőzésen nyertek 3:2-es szettaránnyal. Ez természetesen rengeteg energiát emésztett föl az egész csapattól, ami érződött is a második mérkőzésükön. Alig hogy vége volt az előző két órás küzdelemnek, rögtök pályára kellett állniuk egy hasonlóan erős ellenfél, a Közgáz SC csapata ellen. Sajnos a lebonyolítási rend nem kedvezett csapatunknak, fáradt lányaink első vereségüket szenvedték el a nap folyamán.
Ezt követően több mint négy óra várakozás következett, majd este nyolc órakor az utolsó mérkőzése következett a Szegedi RSE-nek a Budaörsi DSE/EMERICUS SE ellen. A csapat hat óra előtt kelt, ennek ellenére a lányok hatalmasat játszottak. Fáradtan és kimerülten kihajtották magukból az utolsó csepp erőt is, és bár vereség lett a vége, de folyamatosan benne volt a meccsben, hogy megismételve az első mérkőzést, egy újabb (3:2)-es drámát játszanak. A második és harmadik szettben is volt szettlabdája a lányoknak, de a fáradság urrá lett a csapaton. Éjfélkor gurult Szeged városába a 16. helyen végzett csapatunkat szállító busz.

Torma Ágnes U19 női OIB I. oszt. 13-16. helyért
Szegedi RSE - MCM Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia 3:2 (18:25)(23:25)(25:19)(25:23)(15:7)
Közgáz SC - Szegedi RSE 3:0 (25:23)(25:11)(25:15)
Szegedi RSE - Budaörsi DSE/EMERICUS SE 0:3 (18:25)(25:27)(25:27)

Szegedi RSE: Fürdök Lilla, Németh Hanna, Rácz Tamara, Szatmári Júlia, Kiss Anna, Nagy Nelli, Nagy Karola, Farkas Antónia, Császár Nikolett, Sarusi-Kis Lídia
Vezetőedző: Tátrai Sándor