Nagy küzdelemben nem sikerült a győzelem az SZTE csapatának

Megjelent: 2019. március 1., péntek
Egy szettel maradtak alul a Neumann János Egyetem ellen.

Csütörtökön játszotta első mérkőzését a felnőtt férfi csapatunk játékosaival is felálló Szegedi Tudományegyetem csapata a MEFOB-on.

A szegediek sok hibával kezdték az első szettet, amit ki is használt a stabil alapjátékot játszó Neumann János Egyetem gárdája. A második játszma közepére összeállt a szegediek játéka, és hátrányból fordítva kiegyenlítettek a végjátékhoz érkezve, majd egy nagyon szoros küzdelemben sikerült szettgyőzelmet szerezni. A következő etapban is folytatódott a hazaiak pontos játéka, és ötletes támadásoknak és precíz nyitásoknak köszönhetően hozták a harmadik szettet. A negyedik játékrészben újra felvette a kesztyűt a vendég csapat, és (10:10)-es állásról zsinórban 8 pontot szerezve megléptek, és ezt a hátrányt már nem tudták ledolgozni Bodnár Lajosék, így jöhetett a döntő játszma. A lelkes csapatok kiélezett küzdelemben fej-fej mellett haladtak egészen (9:9)-ig, majd innen kétpontos előnyt szerzett az NJE, mellyel megnyerte a mérkőzést. A két csapat visszavágójára 2019.03.07-én kerül sor Kecskeméten.