Szupermini Kupa 2019 - Eredmények 1.

Megosztás:
Megjelent: 2019. május 28., kedd
Leány alap II. osztály, alap I. osztály és Kiemelt kategória összefoglaló.

Három helyszínen, öt kategóriában mérkőztek meg az ország legjobb szupermini korosztályú játékosai Szegeden, a Szupermini Kupán.

A II. osztály mérkőzései a Manó versenyek lebonyolításhoz hasonlóan időre történtek. A játszmák során a szerzett pontokat hivatalosan nem számolták, illetve minden érvényes játszma után a csapatoknak kötelezően forogniuk kellett. A kötetlen mérkőzéseken lehetőségük volt a játékosoknak meccsrutint szerezniük, amit a későbbiekben majd hasznosítani tudnak az alap, vagy akár a kiemelt kategóriába jutással.

OMK 2019
Szupermini Leány alap II. osztály
Csácsbozsok-Nemesapáti SP Pénzügyőr SE Sárospataki USI TRSE
Dunakanyar SE-2 Röppalánta SE Kék Sülysáp UTE Rózsaszín
Gödöllő C Röppalánta SE Narancs Tiszaföldvár VSE
Kertvárosi SE-2 Röppalánta SE Zöld Tomajmonostora

A Leány Kiemelt csoport mérkőzései az Etelka sori Sportcsarnokban voltak mindkét nap megtartva, két 7-es csoportban körmérkőzést követően dőlt el a csoporthelyezések sorsa. A keresztjátékokat követően az alsó ágon a helyosztó mérkőzések következtek, a felsőágon pedig az elődöntő, döntő, illetve bronz- és helyosztó mérkőzések kerültek lebonyolításra. A színvonalas döntőt követően a VASAS Piros csapata nyerte meg a Kupát.

OMK 2019
Szupermini Leány Kiemelt
1. VASAS Piros 5. BRSE-1 9. BRSE-2 13. SZOSI
2. UTE Fehér 6. Gödöllő G 10. KESI C 14. Nyíregyháza-1
3. MTK 7. SZOSI-1 11. BRSE-3
4. Dunakanyar SE-1 8. VASAS Kék 12. Szegedi RSE

Leány Kiemelt kategória győztese a VASAS Piros csapata lett.

Második helyen az UTE fehér csapata végzett.

A bronzérmet az MTK csapata szerezte meg.

A Leány Alap I. osztály kategóriájában 28 csapat nevezett, akik 8 csoportban, két helyszínre kaptak besorolást. A szombati napot követően a felső ág, azaz a legjobb 16 csapat az Etelka sori Sportcsarnokban, alsó ág pedig a Topolya sori Sportcsarnokban folytatta a küzdelmeket. Az izgalmas összecsapások után a BTDSE játékosai arattak győzelmet.

19. KESI A 22. BRSE-6 25. Szegedi RSE Fekete 28. BRSE-10

Leány Alap I. osztály győztese a BTDSE szupermini csapata.

A második helyen a BVSC-Zugló csapata végzett.

Bronzérmes a Delta RSE-1-es csapata lett.

Leány Kiemelt és Alap I. osztály különdíjasai: Sára Hanga (VASAS Piros), Csereklye Zsófia (UTE Fehér),
Márkus Nóra (MTK), Sánta Laura (BTDSE szupermini), Elekes Panni (BVSC-Zugló), Kiss Bernadett (Delta RSE-1)

Dávid Tibor:
"A hétvégi tornán sajnos egy nem várt esemény felborította a menetrendet és a lebonyolítást. A Csonka János Gimnázium tornatermét szombaton be kellett zárni, így a folytatásban 6 pályával kevesebb állt a rendelkezésre. A szegedi stáb jól reagált a történtekre és sikerült megoldást találni a verseny további részére. Vasárnap reggel plusz 2 pályát építettünk, így a vasárnapi programot ha nem is ideális feltételekkel de lebonyolíthatóvá tettük. Nagyon köszönöm a kollégáknak a rugalmasságot és a munkájukat, mert nélkülük nem lehetett volna végigjátszani a mérkőzéseket. Az MRSZ-nél dolgozó kollégáknak több rendezvényen is helyt kellett állniuk (közgyűlés, Európa Liga, Vollé 2020, U19 döntő, sportágválasztó), ezért az MRSZ sem volt könnyű helyzetben a lebonyolítás kapcsán. A történtek miatt felmerült kellemetlenségért elnézést kérünk a csapatoktól! A szegedi csapataink eredményéhez gratulálok!"