Vereség a listavezetőtől a női NBII-ben

Megjelent: 2019. február 16., szombat
Végsőkig küzdöttek a szegedi lányok, de nem sikerült pontot rabolni.

A DSZC-Eötvös DSE csapatát fogadta a Szegedi RSE az NBII Női Bajnokság keleti csoportjának rájátszásában.

Az első szettet nagy elánnal kezdte a Szegedi RSE, a szurkolók remek bíztatására (10:5)-re el is léptek Nagy Mínáék. Ezt az előnyt sikerült is tartani egészen (20:15)-ig, azonban rákapcsoltak a debreceniek, és (21:21)-nél egyenlítettek. Ekkor ismét a szegediek kerültek előnybe, és szettlabdájuk is volt, de a rutinos vendégek végül nagy csatában behúzták a játszmát. A második játékrészben egyenlő küzdelmet láthattak a nézők, majd a szett közepétől egyre inkább elhúzott az Eötvös csapata, ezért jöttek is a jól beszálló frissítő cserék a szegedi oldalon, de a végjátékban már nem volt kérdéses a győzelem sorsa. A harmadik játszma ismét debreceni előnnyel indult, de Fürdök Lilláék folyamatosan küzdöttek, így nem tudott nagyon ellépni az ellenfél. A végjátékhoz érve még kapaszkodott a Szeged, de sajnos nem tudtak teljesen felzárkózni, így 3:0-ra a vendég csapat szerezte meg a győzelmet.

NBII Női Bajnokság Keleti csoport rájátszás
Helyszín: Szeged, József Attila Általános Iskola
Szegedi RSE - DSZC Eötvös DSE 0:3 (24:26)(18:25)(20:25)
Szegedi RSE: Kovács-Fiskus, Kertai, Hűse, Fürdök L., Nagy, Dr. Szalenko-Tőkés.
Csere: Andó (libero), Sipka (libero), Farkas, Köteles, Rácz, Molnár, Dr. Fürdök N.
Vezetőedző: Tátrai Sándor
Másodedző: Bondor Tamás

Tátrai Sándor, vezetőedző értékelte a mérkőzést:

Hűse Zsófia, értékelte a mérkőzést:

Köszönjük a kilátogató szurkolóknak a fergeteges hangulatot! Várunk mindenkit a csapat következő hazai mérkőzésére, március 1-jén, pénteken a Lila iskola tornatermébe.