Az OGYB [U14] csapatunk is a Felsőházban folytatja

Megjelent: 2015. november 24., kedd
A hétvégén Szegeden rendeztük az Országos Gyermek Bajnokság 2. fordulóját.

A vasárnapi fordulón dőlt el, hogy a Békéscsaba mellett melyik csapat juthat a Felsőházba. A szegedi lányoknak az Eger és a Szolnok csapatát 3:0 arányban kellett legyőzni ahhoz, hogy a forduló végén a pontaránynak köszönhetően a legjobbak között folytassák.

Az első fordulót követően biztosak voltunk benne, hogy Tátrai Sándor csapata nem esélytelenül kezdi meg a hétvégi fordulót.

Az első mérkőzésen a Békéscsaba ellen papírforma eredmény született, de a harmadik játékrészben közel álltunk a meglepetéshez. A szett közepén megszerzett vezetést sokáig tartották a lányok, de a végjátékban a csabai lányok bizonyultak jobbnak (25:23).

Az Eger elleni találkozót magabiztosan, jó pontaránnyal (75:25) nyerték meg a lányok.

A forduló utolsó mérkőzésén, a Szolnok ellen dőlt el a biztos továbbjutás a Felsőházba. A szegedi lányok nem akarták a szerencsére bízni a végelszámolást, ezért igyekeztek minél kevesebb pontot veszíteni. A Szegedi RSE játékosai végig koncentrálva, a mérkőzés fontosságát végig szem előtt tartva, magabiztos játékkal, jó pontaránnyal 3:0 arányban legyőzték a Szolnok csapatát.

A két forduló eredményeit összesítve a Szegedi RSE OGYB csapata is a Felsőházban folytathatja a bajnokságot!